Skip to Content

Logenius.pl

Transport/Motoryzacja/Spedycja

Transport odzieży damskiej

Transport odzieży damskiej

Be First!
by Lipiec 18, 2016 Transport

Odzież jest niezbędną rzeczą każdego człowieka, która towarzyszy nam każdego dnia. Zdarza się, że musimy wyjechać na pewien czas i wtedy okazuje się, że odzież powinna być odpowiednio zapakowana. Wbrew pozorom nie jest to taka łatwa czynność. Podróżowanie z halkami czy żakietem jest wystarczająco skomplikowane. Są to rzeczy, które u sedna swojej wycieczki nie wyglądają już tak samo jak na początku. Istnieją jednak metody, które mogą nam bardzo ułatwić życie i w ten sposób nasze szykowne ubrania nie zmienią się w zagniecione „szmatki”.

Transport samochodowy

W samochodzie czy tez małej ciężarówce dla kobiety najlepiej jest użyć walizki. Najczęściej bowiem kobieta ma przy sobie wiele rodzajów ubrań. Przy jednaj sztuce np. na przebranie, polecane są wieszaki, na których sukienka, żakiet itp. układa się na wieszaku, po czym zakrywa się odzież folią ochronną, taką rzecz możemy trzymać w ręce przy np. jeździe autobusem czy też innym środkiem lokomocji. Wracając jednak do kilu rzeczy i walizki staje się to już większym problemem. Przy wyjeździe na kilka dni i zatrzymaniu się w hotelu warto już wcześniej zarezerwować sobie żelazko.

Rady odnośnie pakowania

Żakiet lub elegancką kurtkę najlepiej na czas podróży jest obrócić na lewą stronę. Następnie trzeba złożyć go w ten sposób, by podszewka była na zewnątrz. Ewentualnie można jeszcze rzecz złożyć na pół. W ten sposób liczba wszystkich zgięć zmniejsza się.
Eleganckie ubrania powinny zawsze znajdować się na samej górze walizki. Można ubrania zabezpieczyć dodatkowo siatką. Koszule najlepiej włożyć do opakowanie (może być plastikowe), unikniemy wtedy ocierania się o siebie ubrań. Rzeczy powinno składać się jedno na drugim.
Jak możemy się domyślić metody te nie zawsze się sprawdzają, są tylko pobieżne. Co rzecz, to inna metoda. Wiele osób ma je dopracowane na własnym doświadczeniu. Czasem może się zdarzyć, że po rozpakowaniu rzeczy żyją swoim życiem.
Niestety ten sam problem posiadają osoby podróżujące samolotami.
Do wykorzystania są również worki próżniowe, które po odessaniu powietrza będą dłużej cieszyły się brakiem zagnieceń.
Najłatwiej jest wyznaczyć zarys według którego pakujemy rzeczy. Na sam spód kładziemy cięższe i grubsze ubrania, np. ręczniki czy spodnie. Później kładziemy bluzki czy żakiety. Jeżeli do spakowania jeszcze mamy bieliznę, powinniśmy ją rozłożyć po wszystkich wolnych miejscach w całej walizce, jeśli nie ma już miejsca na położenie na samym wierzchu. Przedmioty z zaostrzonymi kątami czy dość większymi zamkami lepiej wkładać w środek bagażu. Może się bowiem wydarzyć tak, że zostaną uszkodzone inne przedmioty w podróży lub po prostu torba. Kosmetyki nie powinny raczej znajdować się razem z ubraniami. Wyjątkiem jest samolot, gdzie w sumie jeżeli mamy miejsce możemy włożyć kosmetyki do innej przegródki czy też kieszeni.
Podróżowanie koleją posiada te same zasady co podróżowanie samolotem czy też samochodem, kto nie obędzie się bez walizki czy też plecaka podróżnego. Dobrze gdy taki rodzaj transportu dla naszych rzeczy posiada kółka, będzie nam wtedy łatwiej.

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*