Skip to Content

Logenius.pl

Transport/Motoryzacja/Spedycja

Zlecenia transportu międzynarodowego

Zlecenia transportu międzynarodowego

Be First!
by Luty 6, 2016 Transport

Realizowanie zadań transportowych i kluczowych procesów logistycznych dla firm trzecich jest bardzo powszechnym modelem biznesowym, zwłaszcza wśród firm polskiego sektora transportowego. Nasze przedsiębiorstwa zajmujące się usługami transportowymi w pierwszych latach po transformacji raczej nie były dobrze zorganizowane, wyraźnie brakowało im kapitału. Jedynym dużym atrybutem każdego przewoźnika byli pracownicy – doświadczeni i świetnie przygotowani kierowcy. Natomiast już same pojazdy, jakimi musieli oni jeździć, ich stan techniczny oraz zaplecze firmowe do odpowiedniego serwisowania i konserwowania tych samochodów, pozostawiały wiele do życzenia.

Ostatnie lata to jednak w wielu segmentach polskiej gospodarki bardzo poważne ożywienie i poprawa koniunktury, które bardzo szybko przełożyły się także na sukces poszczególnych firm transportowych. Te nieco lepsze marki i podmioty na rynku szybko zyskały odpowiednią renomę, prestiż i zainteresowanie inwestorów, a dzięki ich kapitałowi możliwe było wejście na odpowiedni poziom organizacyjny. Dzięki temu od początku XXI wieku w Polsce cały sektor transportowy i logistyczny rozwija się w ekstremalnie szybkim tempie. Najlepszym zaś dowodem na odpowiednią międzynarodową pozycję naszych narodowych przewoźników, są rozliczne zlecenia kabotażowe, jakie zostają przekazane właśnie polskim przedsiębiorcom w wyrazie uznania za zawsze terminowo realizowane i profesjonalnie wykonane dostawy.

Pozycja polskich przedsiębiorstw

Polska jako kraj musiał całościowo zmienić swoje oblicze, aby skutecznie rywalizować o najbardziej intratne i dochodowe zlecenia transportowe. Spedycja międzynarodowa dość długo opierała się w Polsce wyłącznie na eksportowaniu naszych towarów, albowiem początkowo nasze firmy nie były w stanie przekonać kontrahentów zagranicznych, by zlecać im także zadania transportu czegoś na teren samej Polski. Dzisiaj do naszych przedsiębiorców trafia bardzo dużo zleceń kabotażowych, a więc takich, w których całe zlecenie realizowane jest poza terenem Polski i sama Polska nie jest ani punktem odbioru ani nadania towaru. A skoro przy zaangażowaniu dwóch różnych stron biznesowych, firma realizująca zlecenie woli i tak zatrudnić do transportu firmę z Polski, jest to najlepszy dowód, na odzyskanie odpowiedniej pozycji przez polski transport w oczach międzynarodowych klientów.

Za odpowiednią jakość obsługi klientów i wykonane profesjonalnie w przeszłości zlecenia kabotażowe w bardzo dużym stopniu odpowiadają sami kierowcy. Są oni bez wątpienia jednym z największych atrybutów współczesnych firm transportowych i często to ich doświadczenie w pierwszej kolejności sprawia, że ładunek może dotrzeć na miejsce docelowe bez najmniejszych przestojów czy kompromitacji samego ładunku. Oczywiście dzisiaj praca ta jest nieporównywalnie łatwiejsza niż dziesięć czy dwadzieścia lat temu. W pierwszej kolejności zmieniło się samo zaplecze technologiczne, a nowoczesnymi, mocnymi i bezpiecznymi i bezawaryjnymi maszynami jeździ się dużo wygodniej po całej Europie, zwłaszcza z cennym ładunkiem.

Previous
Next

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*